Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Yürüyüş Zinciri

Yürüyüş zinciri özellikle paletli iş makinelerinin yürüyüş sistemini oluşturur. Zincirler burç, pabuç pim ve baklalardan oluşur. Bunun yanında rim dişlileri, taşıyıcı makara ve istikamet tekeri üzerinde yer alan komponent olarak ta tanımlanabilir. Bu alandaki yürüyüş zincirleri taleplerinizde 90 mm il 350 mm arasında değişen hatve aralığında modeller sunuluyor. Demontajı ve makinaya montajı oldukça kolay olan  bu zincirler, yağlı ve kurt ağızlıdır. Özellikle yeni nesil hızlı yürüyen ekskavatör için gresli olarak üretilir. Kullanım esnasında az gürültü çıkaran yürüyüş zinciri modelleri düşük yakıt tüketimi sağlaması nedeni ile de oldukça avantajlıdır.

Yürüyüş Zinciri Çeşitleri

Yürüyüş zinciri modellerinde paletli iş makineleri için sunulan modellerin dışında yağlı tip, kuru tip, gres tipli, kurtağızlı, kilit ek pimli olarak sunulan modellerde bulunur. Bu modeller palet zinciri olarak ta bilinir. Ek pimli, şimli ya da standart olan ürünler çevre dostu biotrac yağlı olmaktadır. İş makinelerinin yürüyüş takımı elamanları arasında yer alan bu zincirler makineye sonsuz bir yol ve ray teşkil eder. Yürüyüş takımının ikinci elemanı ise zinciri tahrik eden taşıyan ve hizalayan elemanlardır. Bu zincirlerin ana elemanları olan baklalar burçlarla ve pimlerin birbirine bağlanması ile oluşur. Baklalar üzerine pabuçlar monte edilerek palet zincirleri oluşturulur. Zinciri taşıyan elamanlar ise şasi denge, cer dişlileri, istikamet teker sistemi, makaralar, rim dişlisidir.

Yürüyüş Zincir Fiyatları

Yürüyüş zinciri baklalardan oluşur ve kolay sökülüp takılmalarını sağlar. Her zincirde iki ana bakla bulunmaktadır. Zincirlerin meydana gelmesinde bir diğer eleman ise burçlardır. Oimle hareket eden masfal sayesinde yağlı paletlerde pisliklerin içeri girmesini ve yağın dışarı çıkmasını engeller. Burçlarla beraber yürüyüş zinciri elemanları arasında pimlerde  bulunur. Bu parçalar hareketli bir mafsal oluşturur. Burçla bakla aracında yük iletimi sağlar. Kullanım alanına ve aracına göre farklı yürüyüş zinciri fiyatları ile karşılaşmak mümkündür. İş makinalarının yüksek performansta kullanılması için kaliteli parça kullanımı çok önemlidir. Pimden zincire her parça da yüksek standartlı ürünlerin kullanımı ile makinelerin daha yüksek performans ve ideal verim sunması sağlanabilir.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.