Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

SSS Sıkça Sorulan Sorular

Palet Nedir?

Palet nedir araştırmalarında birden fazla sıralı tekerlek ile bunlar etrafında gerili bir kayıştan oluşan araç hareket düzeneği karşınıza çıkar. Kayışın yere temas eden yüzeyi tek bir tekerlek yerine çok daha büyüktür. Bu da taşıtın yumuşak yüzerlere saplanmasını önler. Diğer bir adı da yürüyüş takımı olan bu düzeneklerin bileşenleri arasında cer dişlileri, palet kayışı, askı kasnakları, yol tekerlekleri, avara kasnaklar yer alır. Bu alanda paletli taşıtlar yönlendirilmesinde mekanizmadaki cer dişlilerine düşen döndürme momenti sınırlandırılır. Bu sistemi kullanan iş makineleri daha dengeli ve emniyetli bir çalışma sistemine sahip olur. Zemin farklılıklarına göre palet gerginliği ayarlanır ve bu şekilde makinenin hareket kabiliyeti artar ve çok daha verimli bir çalışma sistemi elde edilmiş olur.

Tozaltı Kaynak Revizyonu Nasıl Yapılır?

Tozaltı kaynak revizyonu nasıl yapılır araştırmalarınızda bu tekniğin oldukça yüksek kaynak hızı ve erime gücüne sahip olduğu görülür. İlk kez 1933 yılında ABD’de kullanılmaya başlayan bu metot demir ve alaşımlarının kaynağı için çok elverişlidir. Profil, kazan, basınçlı kap ve gemi gibi işlemlerde kullanılan tozlatı kaynak tekniği bir bobinden sağılan kaynak sayesinde tel motorun harekete geçirdiği meme ve makaralardan geçer ve dikişe ulaşır. İş parçası ve kaynak teli arasındaki bu ark sıcaklığı esas metalin bir kısmını eritir. Genel olarak tozaltı kaynak metodu uygulayan makine palet üzerinde hareket eden bir araca montelidir. Aracın hızı kaynak işlemi süresince sabit kalır. Elde edilen bu yüksek kaynak gücü ve hızı sayesinde yüksek bir erime gücü elde edilir. Buda yüksek nüfuziyet, enerji tasarrufu, elektrot tasarrufu, emniyetli ve düzgün kaynak dikişi gibi avantajlarla çalışma verimi kazandırır.

Palet Zinciri Kopar Mı?

Palet zinciri kopar mı araştırmalarınızda bu tür sorunlarla karşılaşıldığı görülebilir. Araç çalışırken motor içerisinden gelen yüksek ses bu zincirin koptuğuna işaret olabilir. Çıkan ses bisiklet sesine benzer. Zamanında palet zinciri değiştirilmediğinde içerisindeki palette kopabilir. Bu şekilde kullanmaya devam edilirse araç içerisinde ciddi mekanik arızalar ortaya çıkabilir. Genel olarak yürüyüş takımının ana elemanı olan bu zincirler, makineye sonsuz bir yol teşkil eder. Bu zincirin ana elamanları da baklalardır. Baklalar karşılıklı olarak burçlar ve pimlerle bağlanarak palet zincirleri oluşur. Bu baklalar paletin sökülebilmesini kolaylaştırır. Bunların yanında pimlerde burç ve bakla arasındaki yük iletimini sağlar. Herhangi bir kopma yaşandığında bu parçalar üzerinden değişimler yapılarak zincirin eski verimine kavuşması sağlanabilir.

İstikamet Tekeri Nedir?

İstikamet tekeri nedir konusunda palete kılavuzluk yapan bir eleman karşınıza çıkar. Bu eleman zaman zaman makinenin ağırlığının taşınmasına da yardımcı olur. Ve palet gerginliğini de ayarlar. Palet zincirinin yerinden çıkmasını önlemek, paletin düzgün yürümesini sağlamak, palet gerginliğini ayarlamak ve paleti sarma, açma işlemlerine yardımcı olmak istikamet tekeri görevleri arasında yer alır. Palet grubuna yön veren bu elemanın dış kısmında bakla yüzeyleri çalışır. Omega kesitli olan bu yüzey gövdeye kaynaklı olarak birleşir. Paletin dengelenmesini bağlayan istikamet tekeri dönüşlerde paletin yerinden çıkmasının önüne geçer. Bu tekerler herhangi bir yerden hareket almaz. Avare olarak boşta çalışır ve 10- 30 numara yağlar bakımlarında kullanılır.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.