Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur. En büyük iş makinası ekskavatör makinelerden biri Bagger 293 Küreme tekerli ekskavatördür. Dünyanın en büyük ekskavatörü unvanına sahip olan iş makinası, 96 metre uzunluğu ve 225 metre genişliğe sahiptir. Devasa bir hacmi bulunur. 14 bin ton ağırlığında olan makinaya canavar makine da deniliyor. 2500 evin harcadığı elektrik enerjisine denk bir enerji harcayan makine 18 devasa kovası ile 240 bin metreküp toprak kazabiliyor. Bu nedenle maden arama işlerinde kullanılıyor.

Dünyanın en büyük iş makineleri arasında Berta ikinci sırada yer alır. Tünel açma makinesi olan Berta, Amerika’da 2 mil uzunluğunda bir tünel açmak için üretildi. 17 metre çapında ve yüksekliği katlı bir apartmanın yüksekliği ile aynıdır. Makinenin bulunduğu yerden başka bir yere taşınması için parçaya ayrılması gerekiyor. Tünel açma projesine arızalandığı için şuan tamir aşamasındadır. Bir başka dünyanın en büyük iş makinesi ise  yaşında olan NASA Crawler olmaktadır. Uzak mekiklerini hem taşımak hem de harekete geçirmek amacı ile kullanılan makine 2015 yılında Mars yolculuğu için modifiye edilmiştir. 40 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde olan araç 6 ile 8 ton arasında yük taşıyabilir. Bucryrus 2570W ise dünyanın en büyük vargeli olmaktadır. 6 tona yakın bir ağırlığı bulunan makine 20 katlı bir ev ile hemen hemen aynı boya sahiptir.

Dünyanın en büyük iş makineleri arasında P&H 4800*PC’de yer alır. Bu elektrikli halatlı bir yükleyicidir. Komatsu’nun ürünleri arasında yer alır. 109 ton ağırlığında olan makinenin uzunluğu 15 metredir. 15 metre genişliğine ve yüksekliğine sahip olan makinenin kepçe kapasitesi 70 metreküpe kadar çıkar. CAT 6120B dünyanın en büyük hidrolik kepçe modelidir. 1400 ton çalışma ağırlığınas sahip olan bu araç, devasa kepçesi sayesinde her turda materyal yoğunluğuna bağlı olarak 65 metreküpe kadar materyal taşıyabilir. BelAZ 75710 ise dünyanın en büyük damperli kamyonu olmaktadır. 10 metre genişliğinde olan makine 20 metre uzunluğundadır. 810 ton ağırlığında olan makine 500 tona kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Diğer Bloglar
Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.