Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir. Bunları karşılık paletli makineler ise özellikle kazı çalışmalarında ihtiyaç duyulan yükse itme kuvvetine sahiptir. Paleti sayesinde yüksek bir karşı direnç oluşturulmakta ve paletli iş makineleri malzemenin sökülmesini kolay bir şekilde sağlamaktadır. Zor şantiye şartları için tercih edilmektedir. İş makinelerinin dengeli ve emniyetli çalışmasını sağlayan paletli yürüyüş sistemleri zemin farklılığına göre palet gerginliği ayarı yapar. Bu şekilde makinenin hareket kabiliyeti artar ve verimli çalışma sistemi elde edilir.

Paletli Yürüyüş Sistemi Yapısı ve Görevleri

Paletli Yürüyüş sistemi iş makinelerinin daha dengeli ve emniyetli çalışmasını sağlamalarının yanında pabuçların tırnaklı olması ile daha çok çekme ve itme gücü uygular. Özellikle kayalık ve taşlık zeminlerde daha uzun ömürlü olan bu sistemler iş makinesine dar alanlarda daha rahat manevra kabiliyeti sağlar. Bu alanda paletli yürüyüş sistemi yapısı iki ana grupta toplanabilir. Biri makineye sonsuz bir yol ve ray teşkil eden palet zinciri olurken bir diğer ise bu zinciri tahrik eden, taşıyan ve hizalayan elemanlar olacaktır. Palet zincirinde ise ana eleman bakla olarak tanımlanır. Baklalar karşılıklı olarak burçlarla ve pimlerle birbirine bağlanır. Baklalar üzerine pabuçlar monte edilir ve paletli yürüyüş sistemi zinciri tamamlanır. Zincirin yürümesi için sistemi tahrik eden, taşıyan ve hizalayan farklı elemanlar bulunur.

Paletli Yürüyüş Sistemi Özellikleri

Paletli Yürüyüş Sistemi kullanıldıkları iş makinelerine göre farklı türlerde olabilir. Bu sistemler paletli iş makinelerinde makinenin ağırlığını taşıyan ve hareketi sağlayan kısımdır. Makinenin her iki yanında şasiye bağlı olan palet sistemi makinenin ana gövdesine bağlıdır. Makine şasisi tarafından taşınan bu sistem bazı iş makinelerinde şasiye gelen darbeleri de önler. Şasi bir nevi süspansiyon gibi çalışır ve üzerinde denge barları bulunur. Kullanılan malzeme hassas işlenmiş ya da kaliteli olduğunda paletli yürüyüş sistemi modelleri uzun ömürlü olmaktadır. Bu sistemlerde sızdırmazlık elemanları da önemlidir. Hareketli ve yağ ile çalışan parçalar sızıntı olmasının önüne geçer.

Diğer Bloglar
Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.