Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert zeminler için en ideal seçenek olmasının yanında ağır tonajlı makinelerde verimli ve uzun ömürlü bir çalışma sistemi sağlar. İkinci olarak kauçuk palet üretimi de bulunur. Metal çeşitlere göre çok daha yeni kullanmayan başlanan sistemlerdir. Daha çok küçük iş makinelerinde ağırlığı azaltmak için tercih edilir. Metal paletlerin zemine zarar verme gibi özürlerini ortadan kaldıran kullanımlara sahiptirler.

İş makinası palet üretimi palet genişliğine göre de farklı çeşitler barındırır. Bunlar dar, standart ve geniş palet olmak üzere üç kısımda incelenebilir. Dar paletler sert zeminler için idealdir ve 50 cm genişliğindedirler. İkinci olarak iş makinesi standart palet üretimi herhangi bir çeşit belirtilmedikçe kullanılan modellerdir. Normal zeminlere oldukça elverişli olan standart modeller 60 cm genişliğindedir. Daha gevşek zeminlerde ise geniş paletler tercih edilir. 80 cm genişliğinde olmaktadır. Pim ve burç masfallarının yağlanma durumuna göre de kuru ve yağlı iş makinesi palet üretimi yapılır. Kuru paletler pim- burç yağsız olarak çalışan modellerdir. Her iki uçta da iki eleman arasında şındırıcı parçacıkların girmesini engelleyen çelik keçeler yer alır. Yağlı paletler ise pimin ortası delik olan modellerdir. Hacim yağ deposu olarak görev yapar.

İş makinası palet üretimi yapılırken şekillerine göre de seçenekler sunulur. Paralel paletli modeller klasik tipteki yürüyüş takımlarına sahiptir. Palet istikamet tekeri ve cer dişlisi arasında paralel bir görüntüsü vardır. Bu tür sıklıkla kullanılır. Bunun yanında üçgen iş makinesi palet üretimi de bulunur. Bunlarda cer dişlileri yukarıdadır. Makinelerde ise ön ve arka olmak üzere iki adet istikamet tekeri bulunur. Yürüyüş makaralarının bağlantıları ise paralel makinelerden farklıdır. Üçgen makinelerde cer dişlisinin yukarda olması önemlidir. Bu şekilde araç hem darbelerden korunur hem de aracın ömrü uzar. Ayrıca üçgen palet üretimi yapılırken cer dişlisinin konumu nihai tahriklerin sökülmesini saplar. Bu şekilde nihai tahriklerin takılması için gerekli olan süre önemli ölçüde azalır.

Diğer Bloglar
Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.