Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Palet Pim Burç İmalatı

Palet pim burç imalatı ile iş makinelerinin parça üretimleri sağlanır. Bu parçalar iş makinelerinin farklı alanlarında bir arada verimli bir şekilde çalışır. Bunlardan burç imalatı ile palet zincirlerinin meydana getirilmesine katkı sağlanır. Pimle hareket eden mafsal özellikle yağlı paletlerde pisliklerin içeri girmesini engeller. Yağında dışarı sızmasına mani olur. Bu şekilde bir sızdırmazlık yüzeyi oluşur. Palet zincirinin oluşturulmasına yardımcı olan bir başka üretim ise pim imalatı olmaktadır. Burçlarla birlikte hareketli bir masfal oluşturan bu parçalar burç ile bakla arasındaki yük iletiminden sorumludur. Ayrıca yağlı paletlerde ise yağ deposu görevi yapar.

Palet Pim Burç Elemanları Yapısı

Palet pim burç imalatı ile palet zincirinin kullanımı sağlanır. Bu parçalar baklaları birbirine bağlar ve palete arazi durumuna göre esneme imkanı sağlar. Ayrıca sızdırmazlık elemanları arasında sayılabilir. Bunlar arasında burç yapısı içerisinde iki bakla arasında içinden pim geçen bir mekanizma vardır. İş makinelerinin yürümesinde rim dişlileri palet burcuna hareket verir. Bu şekilde kuru paletlerde de burçlar her iki kısımda çelik keçeler takılıdır. Yağlı paletlerde ise özel elastik keçeler olarak kullanılırlar. Bir diğeri olan pim yapısı ise burçların içinde çalışan elemanlar vardır. Yapıları baklalar içinde çalışan yuvalara geçen silindirik bir tarzdadır. Kuru paletlerde içinde delikler geçmez. Ancak yağlı paletlerde içinde yağ deliği bulunur. Ve bu kısımda bir tapa yardımı ile yağ ilavesi yapılır.

Palet Pim Burç Elemanları Özellikleri

Palet pim burç imalatı kullanım alanlarına göre yapılır. Bu elamanların kullanım alanları ile uyumlu özellikleri bulunur. Bunlar arasında burç özellikleri içerisinde düşük karbonlu çelikten çekme parçalar bulunur. Bu şekilde imal edilen burçlar işleme ile üretilen modellere göre daha düzgün dış ve iç yüzeylere sahip olurlar. Soğuk çekme burçlarda çatlamalara karşı daha dirençlidir. Bakla içinde kolay kolay gevşeme oluşmaz. Bunların yanında pim özellikleri arasında karbonlu çeliklerden sıcak haddeleme yolu ile üretilen parçalar bulunur. Talaş kaldırma işlemi sonrasında sertleşen malzeme iç gerilmelerin önüne geçebilmek için menevişleme işlemine tabi tutulur. Bu şekilde iş makinelerinin paletlerinde verimli bir şekilde kullanılabilirler.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.