Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Palet Cıvatası

Palet cıvatası daha çok demiryolu sisteminde kullanılan pulluk cıvatası olarak ta adlandırılabiliyor. Güvenlik için mukavemet ve yüksek gerilme gerektirir. Alaşımlı çelikten üretilen bu cıvataların yüzey galvanizli, siyah oksitli ve düzdür. Ray ankraj ve dişli cıvatalar olarak adlandırılan palet cıvataları ray sandalyelerini, çelik rayları, ray bağlantılarını birbirine bağlamak için tercih edilir. Ray cıvataları ray bölümlerinden farklıdır. Palet cıvatalarının uzunluğu ve çağı demiryolları standartlarına göre kontrol edilebiliyor. Palet pabuçlarını bağlantı grubuna bağlamak için kullanılan palet cıvatası modelleri altıgen başlı tasarımlarda üretiliyor.

Palet Cıvatası Fiyatları

Palet cıvatası kullanım alanına göre çağı ve boyu farklı olabiliyor. Fiyat belirlemelerinde de bu özellikler ön plana çıkar. Bu özelliklere göre birim fiyat belirlenir. Sayıya göre de genel brüt toplam elde edilir. Somunu ile birlikte satılan bu cıvatalar imalat aşamasında ve tamir aşamasında kullanılabilir. Genel olarak kırılması ve parçalanması oldukça zor olan bu ürünlerde palet cıvatası fiyatları farklı aralıklarda yer alır. Cıvatalar kullanıldıkları malzemeye kuvvetli bir mukavemet kazandırır. Bu nedenle kullanım alanı da her geçen gün daha da artmaktadır. Yerinden sökülmeden bu cıvataların kopması mümkün olmaz. Bağlanmak istenen parçalara delik açılması ile palet cıvata çeşitleri monte edilebilir. Cıvata vidalardan daha kullanışlıdır. İkisi arasındaki en önemli fark ise cıvataların somunlu olarak kullanılmasıdır.

Palet Cıvatası Özellikleri

Palet cıvatası su ile temas etse bile oksitlenme gibi durumlarla karşılaşmaz. Cıvatalar genel olarak baş biçimlerine göre, özel amaçlara göre ve gövde biçimlerine göre çeşitlere ayrılırlar. Kullanım alanlarına göre bu palet cıvatası çeşitleri arasından tercihler yapılır. Makine parçalarının birleştirilmesinde kullanılan altı köşeli modeller inşaat sektöründe yaygın olarak tercih edilir. Genel itibari ile de en çok kullanılan modeller arasında yer alır. Cıvatalar kullanım alanlarına göre diş kısımları ince ya da kalın olabilir. Ayrıca ürünlerin diş kısımları kullanım alanlarına göre farklı ölçülerde olabilir. İşin durumuna göre somunun bir kısmında dişte olabilir. Özellikle palet cıvataları modelleri kullanılırken sıkma anahtarı her yerde kullanılamayabilir. Bu durumlarda allen ile cıvatalar sıkılabilir. Bu şekilde cıvatanın  başı dışarıda kalmaz.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.