Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Life Time Keçe Takımları

Life time keçe takımları sızdırmazlık elemanları arasında yer alır. Paletli yürüyüş sistemlerinde yağ ve hareketli ile çalışan parçaların kenar kısımlarında sızıntı olmaması için kullanılan bu elemanları arasındadır. Burç ve pim arasında yer alan keçe takımları bu iki parça arasına aşındırıcı parça girmesinin önüne geçer. Bunun yanında yan yükleri taşıyan elemanlar olmaktadır. Keçelerin kullanım ömrü burç-pim döndürme ömrüne eşittir. Bu süre zarfında esnekliğini kaybetmez. Kuru paletlerde çelik keçe takımları kullanılır. Bu şekilde kullanımlar ile burç- pim iç aşıntı ömrü yüzde 30 artar. Çelik olan çeşitlerine şim adı da verilmektedir.

Life Time Keçe Takımları Özellikleri

Life time keçe takımları arasında yer alan çelik keçeler konik şekilli pullardır. Bunlar çift olarak kullanılır. Baklada yer alan keçe kısımlarına takılmaktadır. Montaj aşamasında ikisi bir tarafa takılırken diğer ikisi diğer tarafa takılır. Her pimde dört adet keçe takımı kullanılır. Sırt sırta bakan pul şeklindeki bu keçelerden biri burca bakarken diğeri ise bakladaki yuva kısmına bakacaktır. Özellikle palet zinciri oluşturulurken preslemeden kaynaklı konik olan pullar düz hale gelecektir. Bu şekilde keçe görevi yapacaktır. Pullar bir şekilde aşınsa bile yay etkisi ile keçe görevini yapan çelik pullar görevini sürdürebilir. Kendileri aşınan life time keçe takımı bakla ve burcun aşınmasının önüne geçer. Çelik modeller ikinci bir defa kullanılmamaktadır. Bu nedenle değiştirilmeleri gereklidir.

Life Time Keçe Takımları Fiyatları

Life time keçe takımları kullanım alanlarına göre farklı fiyat aralıklarında sunulurlar. Yağlı paletler de burç- pim iç aşıntısını önler. Bunun için tasarlanmıştır. Bu alanda kullanılan keçeler pim- burç iç yüzeyine aşındırıcı parçacıkların girmesini engeller. İçerideki yağlama yağının dışarı sızmasını önleyen bu parçalar, yan yükleri de absorbe edebiliyor. Bir plastik keçe ile kauçuk halkadan oluşan keçe takımı modelleri üretildiği malzemeye göre fiyatlandırılır. Sertleşmiş çelikten yapılan baskı halkası da bu alanlarda kullanılır. Burcun düzgün işlenmiş alanına basılan keçe, kauçuk hala ile her tarafa eşit kuvvet basmasının sağlar. Çelik modeller ise keçeyi yan yüklerden koruyacaktır. Kullanım alanları ile uyumlu, aşınan parçalara göre modeller tercih edilmelidir.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.