Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Gergi Yayı

Gergi yayı 0,25 mm ile 50.0 mm arasında tel çapında üretilebilmektedir. Gerekli olduğunda özel gereksinimleri karşılayabilecek özel ebatlarda kuşgözü ve halka şeklinde modellerde üretilmektedir. Teknik olarak çekme yaylar taleplere göre küçük partiler halinde temin edilebiliyor. Tüm ürünler özel ambalajlarında satışa sunuluyor. Çekme kuvvetine karşı direnç gösteren bu yayların sarımları birbirine bitişik olarak üretilir. Çekme yaylar üzerinde bulunan çengeller hem eğilmeye hem de burulmaya maruz kalabilir. Bu nedenle çengel kısmındaki gerilmelerin optimum düzeyde tutulması ve gergi yaylar kullanımına bu şekilde önem verilmesi gereklidir.

Gergi Yayı Üretimi

Gergi yayı maksimum dayanıklılık sağlaması adına ısıl işlemi süre ve derece kontrol altında tutularak üretilir. Bu şekilde kaliteli ürünler ortaya çıkar. Her gerginlik derecesinde ve her boyda üretimler yapılmaktadır. Çalışma şekli gereği çekmeye karşı dayanıklılık gösteren bu çekme yayı sarımları kapalı olarak imal ediliyor. Standart üretimlerin yanında özel kullanımları karşılamak için ihtiyaçları birebir karşılayan üretimlerde talep edilebilir. Üretimlerde uygulanan ısıl işlem sayesinde malzemenin performansı, ömrü ve güvenilirliği üst düzeye çıkar. Kalite standartları gereğince üretim fırınlarının periyodik TSE kalibrasyonları yapılır. Üretimler hava sirkülasyonu olan fırınlarda yapılır. Uluslararası standartlarda gerçekleştirilen çekme yayı üretimi titiz çalışmalarla ısıl işlemler altında tamamlanır.

Gergi Yayı Kullanım Alanları

Gergi yayı çalışma prensibi çekmeye karşı direnç gösterecek tasarımdadır. Sarımları kapalı olarak üretilen bu ürünler özel konvör fırınlarda ısıl işlemler görerek imal edilir. Makine sanayi başta olmak üzere ağır iş makineleri, otomotiv, yedek parça, demir çelik, tarım maline sanayi, inşaat makineleri, beyaz eşya ve madeni eşya sanayisi gibi bir çok alanda kullanılan gergi yayları temperlenmiş yaylı çelik tel malzemeden üretiliyor. Bunun yanında patent tavlı soğuk çekilmiş alaşımsız yaylı çelik malzemelerden de üretilebiliyor. Üretimlerde halka ya da çengel şeklinde tasarımları bulunmaktadır. Oldukça geniş kullanım alanına sahip bu modeller büyük makinelerin en önemli ve en küçük parçaları arasında sayılabilir. Bunlar gerdirme yayları olarak ta adlandırılır. Pek çok sanayi dalında yedek parça olarak yer alan bu parçalar, gıda ve ambalaj makinaları sanayilerinde de kullanılabiliyor.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.