Adres Ostim Mah. 1234 (eski57) Sok.
No:93 Yenimahalle/Ankara
Telefon +90 532 151 06 93

Biçerdöver Makarası

Biçerdöver makarası makinenin yürüyüş sistemlerinde karşımıza çıkar. Yürüyüş makarası ve taşıyıcı makara olarak iki kısımda incelenir. Yürüyüş makaraları biçerdöverin yürüyüş aksamında bulunur. Makineye kılavuzluk yapar. Taşıyıcı biçerdöver makaraları ise aracı hem taşı hem kılavuzluk yapar. Bu makaralar sayesinde biçerdöverler düzgün bir şekilde ilerlerler. Bu makaraların yapısında mili kelepçeler bulunur. Bunlar sayesinde bir mesnete sabitlenen bu makaralar, hizalı bir şekildedir. Bu şekilde biçerdöverin verimli çalışma sistemi ortaya çıkar. Aracın farklı kısımlarında bulunan biçerdöver makara çeşitleri en kilit parçalardan biridir. Bu nedenle parça değişimlerinde kaliteli seçimler yapılarak aracın verimli çalışma sisteminin devam etmesi sağlanmalıdır.

Biçerdöver Makarası Çeşitleri

Biçerdöver makarası türlerinden biri olan yürüyüş makarası dış yüzeyinde tek ve çift flanşlar bulunur. Gövde kısmı çelik dökümlerden yapılmıştır. Makara sisteminde burç ve miller bulunur. Bu miller makara gövdesi içerisinde yağlama görevi görür. Her iki yanında keçe bulunan miller ile makraranın birbirine bağlanması ise makara kepleri ile sağlanır. Her parçası oldukça önemli olan biçerdöver makarası modelleri içerisinde yürüyüş makaraları özellikleri arasında iki parça olması vardır. Yatak iç kısmında yumuşak bronç küçük parçalar bulunur. Bir diğer model ise taşıyıcı biçerdöver makara modeli olmaktadır. Bu makaraların görevi ise aracın düzgün bir şekilde yol almasıdır. Bu makaraların yapısında da miller bulunur. Ve bir kepçe aracılığı ile bu miller bir mesnete bağlanmıştır.

Biçerdöver Makarası Fiyatları

Biçerdöver makarası çeşitlerine göre farklı fiyatlardadır. Kullanım alanına göre ve türüne göre fiyatları belirlenir. Makara içerisindeki parçalarda arıza durumlarında değişim gerektirebilir. Tüm bu parçaların değişiminde en uygun biçerdöver makarası fiyatları bulabilirsiniz. Bu parçalar üzerinde sırt aşıntısı yaşanabilir. Bunun yanında flanş kenarlarında düzensiz aşıntılar oluşabilir. Merkezden kaçak sırt aşıntısı da önemli arızalar arasında yer alır. Sırt kısmında ser oluşumu da mümkündür. BU gibi durumlarla karşılaşıldığında farklı biçerdöver makarası fiyatı sunulmaktadır. Kullanım alanları ile uyumlu, arıza olan kısımların değişimleri için uygun parça seçimi yapılmalıdır. Bu şekilde aracın aynı verimi uzun yıllar devam ettirmesi sağlanabilir. En kaliteli parça seçimleri için türüne ve ebatlarına dikkat etmek önemlidir.

En Son Bloglar
Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli Yürüyüş Sistemi

Paletli yürüyüş sistemi kendini yolu üzerinde taşıyan makinelerdir. İtme, riperleme, sökme, kazı gibi çalışmalarda yetersiz kalan lastik tekerli makineler yerine bu sistemler tercih edilmektedir.

İş Makinası Palet Üretimi

İş Makinası Palet Üretimi

İş makinası palet üretimi kullanıldığı iş makinelerine göre değişiklik gösterebilir. Malzemelerine metal ve kauçuk olmak üzere iki kısımda seçenekler bulunur. Metal palet üretimi en çok kullanılan çeşittir. Çoğunlukla çelikten üretilmektedir. Sert ze

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın En Büyük İş Makineleri

Dünyanın en büyük iş makineleri şimdiye dek üretilen en büyük iş makineleri arasında sayılabilir. Çalışma mekanizmaları, işlevleri ve tasarımları ile kullanım alanlarında sağladıkları avantajlar dışında pek çok hayranları da bulunur.

Oflaz Palet ile çalışmak ister misiniz?

Oflaz Palet Kurulduğu günden bugüne kadar iş hacmini devamlı genişleterek müşterilerine en iyi hizmeti sağlamıştır.